« Herman Brusselmans ov… | Home | De nieuwe hippie. »

Ivo Victoria schrijft Vincent Van Gogh.

Aanstaande vrijdagavond ben ik te gast in het Van Gogh Museum. Daar zal ik, hopelijk ter uwer vermaak en wellicht tot grote verwarring van de aanwezige Japanners, een brief voorlezen die ik momenteel aan het schrijven ben aan onze Vincent.

Een opdracht die ik als eervol, doch ook als bijzonder moeilijk ervaar. Ik heb mij namelijk voorgenomen onze Vincent van goed advies op amoureus vlak te voorzien. Rijkelijk laat, want een echte Don Juan zal hij wellicht nooit meer worden. Maar uit de talrijke brieven aan zijn broer Theo die ik heb mogen lezen, bleek dat hij het wel erg gortig maakte wanneer het erop aan kwam op onhandige wijze vrouwen te versieren die hij niet kon krijgen. Daar moest iets aan gedaan worden, desnoods in retrospectief.

Ik zou zeggen: kom kijken! Het programma, met ook Le Nu Perdu en DJ x-o-x vindt u HIER.

En geen idee of ze er bij het Van Gogh Museum blij mee zullen zijn maar ik had bedacht dat ik best wel 2 x 2 gastenlijstplekken kon weggeven voor deze gezellige avond. In het kader van deze discussie zou ik zeggen: voor de twee aller-aller-geestigste Van Gogh-witzen die ik voor donderdag 12h in de reacties van dit weblog terug vind. Het mag iets met een oor zijn, tuurlijk.

Oké dan. Lopen twee Vincent van Goghs over de Kalverstraat. Zegt de ene Vincent tegen de andere Vincent: mag ik in het midden lopen?

Maaike (E-mail) (URL) - 18-11-’09 11:54

Vincent Van Gogh zat in bad met een aap.
Zegt die aap:
“oooeeeh oooeeeh ooooeeeeh ooeeh!”
Zegt vincent Van Gogh:
“Wacht, ik zal er wat koud bij doen.”

(Buiging.)

SFY (E-mail) (URL) - 19-11-’09 08:57

Denkt Vincent: toch wel erg donker, die Aardappeleters van me. Zei Goethe niet zoiets als ‘meer licht!’ op zijn sterfbed…Hier dan, zon, hier dan, koren, hier dan, zonnebloemen!

victor crebolder (URL) - 19-11-’09 08:59

Stevie Wonder komt in het atelier van Vincent van Gogh. Hij loopt wat rond en zegt dan: “Alles goed en wel, Vincent, maar die schilderijen van jou zijn natuurlijk maar belabberde prentjes, dat ziet een blinde.”
Waarop Van Gogh hem vloert met een snokharde muilpeer en hem toefluistert: “Alles goed en wel, Stevie, maar in het land der blinden is éénoor natuurlijk nog altijd koning.”

sleepwalkert (URL) - 19-11-’09 09:57

“Verwarring compleet op set Vincent Van Goghfilm; hoofdrolspeler twee oren kwijt na herhaaldelijk ‘cut!’ roepen door regisseur”

(Ik zeg niet dat het grappig is, maar uit logistieke en morele overwegingen toch maar alvast dat ik vrijdag op Crossing Border ben… ;-) Jij – volkomen onterecht – niet.)

Fabels (E-mail) (URL) - 19-11-’09 10:30

Bij het bijwonen van een konttrapwedstrijd voor eenbenigen walgde Vincent. Theo, schreef hij de volgende dag, Als er iets is waar ik niet tegen kan, dan is het wel een onvolledige mens. Iedereen kan toch zien dat ik perfectie nastreef in mijn werk!
Waarop hij, om zijn gelijk te bezijzen aangaande onvolledige mensen, zichzelf een oor afsneed en een kogel door zijn kop joeg.

Was getekend

Van de Pot Gerukt (E-mail) (URL) - 19-11-’09 11:32

Emoticons
Persoonlijke info onthouden?
Verberg e-mail
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.