Het failliet van de vriendschap
Dingdong. `Your friends are waiting for you to join their Network`, roept m`n mailbox. `Currently waiting for you: Lucia Sijbesma.` Dingdong. `Zit jij al bij Hyves?`, vraagt Irene Koot me. Daar zit ik nog niet bij. `Klik hier om de uitnodiging te accepteren, het duurt maar 60 seconden!` Zestig tellen later is Irene mijn vriend. Sterker nog: al haar vrienden zijn ook mijn vrienden! Met elk een eigen homepage waar je de vriendschap onderhoudt door `krabbels` achter te laten. Coolio! Ik maak van de gelegenheid gebruik om Irene te krabbelen dat ik nog dagelijks worstel met de gevolgen van mijn ongelukkige jeugd en of ze mij een tientje wil lenen. Dingdong. `Don`t forget to check your Friend Update from Friendster!` Woehoe al 119 mensen hebben mijn profiel bekeken, waaronder Tonia uit Austin, USA. Terwijl ik niet eens wist dat ik een profiel had! Ik mail Tonia meteen dat ik in maart toch al in Austin moet zijn voor SXSW: dat ze het logeerbed vast opmaakt!
De resultaten blijven niet uit. Tonia schrapt mij uit haar friends-lijst. Irene laat beleefd weten dat ik wellicht een andere Ivo ben dan zij bedoelde. De vriendschap is aan zware inflatie onderhevig, concludeer ik bitter. Dingdong. Ene Tamar juicht. `Ik heb al meer dan 500 nieuwe vrienden gemaakt via Hyves!` 500 vrienden, dat wil zeggen dat elke dag ongeveer anderhalve vriend van je jarig is.
Ik moet er niet aan denken.
De laatste keer dat ik mijn beste vriend opbelde, vertelde ik hem dat ik de popgroep waarmee wij samen al meer dan 15 jaar, honderden concerten, 3 albums en een handvol ep`s lang beloftevol waren, dat ik die groep per direct opdoekte. Ik hoorde hem even slikken. Toen zei hij, met in zijn stem het soort moedigheid dat de zwaar teleurgestelden kenmerkt, dat hij het wel begreep. De afstand enzo en we worden er per slot van rekening niet jonger op. Ik legde opgelucht de hoorn neer en prees me gelukkig met zo`n vriend.
Twee weken later gingen we samen naar Tivoli in Utrecht voor het concert van dEUS. Terwijl hij de jassen naar de vestiaire bracht, vertelde zijn vriendin me dat hij had gedacht dat ik voor iets heel anders belde. `O ja, waarvoor dan?` - `Voor zijn verjaardag.`
Fuckerdefuckerdefuckerdefuck.
Een hemeltergend lange set van voorprogramma Absynthe Minded lang, zak ik door de grond terwijl ik me het hoofd breek over hoe ik mij uit dit lastige parket ga lullen. Ik kies - geheel tegen mijn volksaard in - voor eerlijkheid. `Godverdomme gast, ik had mij totaal niet gerealiseerd dat het je verjaardag was.` `Och ja`, grinnikt hij alsof hij het al lang was vergeten,`dat geeft toch niks, joeng. Nog een pintje?`
Lang leve de old school vriendschap.
Kijk, dat bedoelen we dus met vriendschap!
)
Marti (E-mail ) (URL) - 22-11-’05 20:54(Ik had ooit een Friendster account, maar kan met enige trots vertellen dat ik m’n inloggegevens binnen een week of wat vergeten was