Biddinghuizen blues.

Het is bijna Lowlands. Voor het eerst sinds ik begin dit jaar de organisatie van het festival verliet, voel ik enige melancholie opkomen. Ik weet precies welke vibe er nu backstage Lowlands heerst.

Mijn opvolger, Bente, zit de fotopassen voor fotografen en cameracrews te maken. Baas E. vecht de laatste robbertjes uit met al te opdringerige sponsoren of leveranciers. Het weerbericht wordt uur per uur bijgehouden. Het gras is afgespannen met lint om te voorkomen dat het kapot gelopen/gereden wordt in dit weer. Er worden houtsnippers gestrooid. Extra rijplaten besteld. De eerste veel te vroege bezoekers duiken op bij de entree, meestal zijn het een paar verkleumde punkers of gothics, geen idee waarom - maar ze zullen onverrichterzake worden weggestuurd.

Gisteren moest ik denken aan een ploeg van RTL Nieuws die ik in 2003 rondleidde op Lowlands. De vibe rond het festival was niet best in die tijd; het was niet uitverkocht en het weer zat ook al niet mee. In mijn rol van slinks spindoctorende perswoordvoerder leidde ik de RTL ploeg rond op het festival. Ik vermeed de modderigste stukken en af en toe vroeg ik hen niet te filmen – de securitymensen van Lowlands bijvoorbeeld, stellen daar geen prijs op. Daar mag je van vinden wat je wil, maar iemand die niet gefilmd wil worden, moet je niet filmen.

De cameraman begon te mopperen. Wie ik wel dacht dat ik was. Of ik wel wist dat hij in Irak gefilmd had. Dat dat andere koek was dan zo’n lullig festivalletje.

’s Avonds zond RTL Nieuws een zeer negatief item over Lowlands uit, met veel modder en securitymensen in beeld. Ach ja.

Gisteren hoorde ik dat een cameraman van RTL, Stan Storimans, was omgekomen in Georgië. Ik checkte de foto. Ik had hem toch liever weer op Lowlands zien rondlopen.

ik vind het ook maar raar dat je tegenwoordig zomaar overal gefilmd kan worden of een microfoon onder je neus krijgt geduwd. Soms wil ik gewoon even privacy denk je dan!

veerle (URL) - 13-08-’08 12:11

Je opvolger is een goeie gast, al ken ik ‘m (nog) niet persoonlijk. En heel jammer van die cameraman, ja.

Op welke camping sta jij eigenlijk? Ik hoop dat ik met mijn perskaart snel naar 3 of 4 kan sneaken om een goed plekje te bemachtigen.

Het weer – daar maak ik me best zorgen over…

Niels (URL) - 13-08-’08 19:29

Het weer. Daar maak ik me nu eens totaaaaal geen zorgen over, beste Niels. Het wordt een zonnetje met af en toe een fris buitje. Perfect pilsweer, me dunkt. En anders blijf ik gewoon in mijn kekke podpad op Camping 6 zitten.

ivo victoria zelf - 13-08-’08 21:06

O, jij zit in zo’n sporthuiscentrumiglo? Luxe, maar verre van rock ‘n roll, natuurlijk. Laten we een beugel doen in het Grolsch café. Ik ben te herkennen aan mijn hanekam en uitgelopen eyeliner.

Niels (URL) - 13-08-’08 21:46

It’s all in the game.

FrankiePebbles (E-mail ) (URL) - 13-08-’08 22:33

@Niels: welcome to my crib, http://www.podpads.com/

ivo victoria zelf - 13-08-’08 22:36

Ik ken het, Ivo. Nog even zelf over nagedacht, maar vond het uiteindelijk te duur. Maar goed, jij als ex-mojo zal daar minder voor betalen, of zie ik dat verkeerd?

Anyway, veel zin, en was blij met het Grolsch-aanbod (8 voor 6) in de supermarkt ter plaatste. Scheelt weer een hoop gesjouw. Zie je daar.

Niels (URL) - 13-08-’08 22:47

God, ik zou bijna een vriendje nemen. Puur om ermee in zo’n podpad te slapen. Alleen slapen hè. Ik ben niet zo dom als ik er uitzie.

FrankiePebbles (E-mail ) (URL) - 14-08-’08 10:36

(optioneel veld)
(optioneel veld)

Reactiemoderatie staat aan op deze site. Dit betekent dat je reactie niet zichtbaar zal zijn, tot deze is goedgekeurd door een beheerder.

Persoonlijke info onthouden?
Kleine lettertjes: Alle HTML-tags behalve <b> en <i> zullen uit je reactie worden verwijderd. Je maakt links door gewoon een URL of e-mailadres in te typen.

Alle teksten op deze site zijn auteursrechterlijk beschermd.
Geen reproductie op welke wijze dan ook zonder toestemming van de auteur.